top of page
Как да си получите парите спечелени в Интернет?
 
Разплащателните процесори са вашият електронен портфейл. В тях можете да съхранявате парите си, да извършвате директни плащания в интернет и да изпращате и получавате пари от други потребители.
 
Те са удобни, бързи и сигурни и за в бъдеще все по-често ще ни се налага да ги използваме.

Paypal Регистрация: Ако нямате акаунт в PayPal започнете от там! Как да се регистрираме в Paypal

PayPal е електронна платежна платформа, чрез която се разплащате и получавате плащания в интернет. Много разпространена, изключително сигурна и добре приета. Не случайно девизът им е The world's most loved way to pay and be payd и това никак не е преувеличено.

Задължително се регистрирайте с коректни данни - имена, дати и т.н. Изберете сигурна парола! Запознайте се с функциите, прочетете условията и таксите!

 

Добавяне на карта: За да свържете "електронния си портфейл" със своята банкова дебитна или кредитна карта попълнете данните и в системата, след което автоматично ще се прехвърли малка сума (трябва да имате поне 1-2 USD в картата), които си остават в PayPal акаунта ви. След транзакцията ще трябва да въведете 4-цифрен код, който ще получите от вашата банка - в офис, на месечната ви разпечатка, на денонощния телефон за обслужване или на SMS ако имате включена тази услуга от банката.

 

Сигурност: Веднъж приета ще можете да плащате с картата си директно и да теглите към нея от своя Paypal акаунт и ще имате достъп до парите си по всяко време от всяко устройство свързано с интернет. Пазете паролата си и никога не влизайте в Paypal през линкове. Запаметете адреса в браузъра си, пишете го ръчно или минавайте през Google търсачката.

 

Алтернативни процесори: Има сайтове, които не работят с PayPal или по-скоро PayPal отказва да работи с определен тип сайтове. За това ви съветвам да се регистрирате и в още поне един електронен платежен процесор. По-надолу има връзки към няколко такива.

Недостатъкът при повечето от тях е, че не поддържат теглене към карта и към банкова сметка или това е свързано с убийствено високи такси. Някои имат вградени ексчейнджъри и предлагат опции за директно плащане и пазаруване. Други издават собствени карти. Вижте таксите и правилата ако прибегнете до такива услуги! 

 

Scrill също рабори с карти. Регистрацията става много бързо и лесно. Как да се регистрираме в Skrill

След като изберете основна валута няма да можете да я смените. Като въведете данните за вашата дебитна/кредитна карта от Skrill ще изискат автоматично сума между 1.01 и 2.99 USD / EUR и трябва да я потвърдите. Точната сума (в USD / EUR) ще получите от вашата банка - на място в офис, на месечната ви разпечатка, на денонощния телефон за обслужване или на SMS ако имате включена тази услуга от банката. Всичко става за няколко минути ако се обадите на телефона изписан на гърба на картата ви.

 
PayPal
 
Payza
 
Egopay
 
OKpay
 
Skrill

 

 

Payeer

 

WebMoney

 

SolidTrustPay

 

Perfectmoney

 

Cach4WM

Сайтове ексчейнджъри
 
Логичен е въпросът как да си изтеглите парите от сайтове, които не предлагат теглене към карта. Ако нямате доверен човек, с когото да прехвърлите парите между електрoнните си портфейли, можете да ползвате някой от сайтовете ексчейнджъри, за да прехвърлите средствата си в Paypal, а от там в картата си.
 
Ексчейнджърите са сайтове, в които можете да си откриете сметка и да съхранявате парите си, да ги конвертирате в различни валути и да прехвърляте суми между електронните си портфейли срещу комисионна. Таксите и минималните суми са посочени в специален раздел на всеки сайт. Информирайте се преди да извършите обмен!
bottom of page